Choose country:
Choose language:
This is a demo of a seamless insert of an Icecat LIVE product data-sheet in your website. Imagine that this responsive data-sheet is included in the product page of your webshop. How to integrate Icecat LIVE JavaScript.

D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie

X
Tilføj for at sammenligne
Mærke:
Den generelle varemærke af en fabrikant, hvorved forbrugeren kender sine produkter. En fabrikant kan have flere mærkenavne. Nogle producenter licensere deres varemærker til andre producenter.
D-Link
Produktnavn:
Product name is a brand's identification of a product, often a model name, but not totally unique as it can include some product variants. Product name is a key part of the Icecat product title on a product data-sheet.
DMC-530SC Media Converters
Produktkode :
Mærkets unikke id for et produkt. Flere varekoder kan knyttes til en hoved produkt kode, hvis specifikationerne er identiske. Vi kortlægger ukorrekte koder eller undertiden logistiske varianter.
DMC-530SC/E show
Vis subsidiære artikel koder, anvendt i online markedspladsen
EAN/UPC kode :
European Article Number (EAN) og Universal Product Code (UPC) er bedre kendt som stregkoden på et produkts emballage for entydigt identifikation af et produkt i en butik eller logistisk proces. Et produkt kan have flere stregkoder afhængig af logistiske variationer såsom emballage eller land.
0790069241901
Kategori
Device which changes signals on a copper cable to signals that run on fiber, letting a company introduce fiber in the network without making other changes.
Netværksomformere For Medier
Datablad kvalitet: oprettet / standardiseret af Icecat
Databladets kvalitet kan være på flere niveauer:
kun logistiske data importeres: Vi har kun grundlæggende data importeret fra en leverandør, en datablade er endnu ikke skabt af en redaktør.
skabt af D-Link: et datablad importeres fra en officiel kilde af en producent. Men databladet er endnu ikke standardiseret af en Icecat redaktør.
oprettet / standardiseret af Icecat: databladet oprettes eller standardiseret af en Icecat editor.
På markedet siden: 19 jul 2005
Datoen Icecat flrst bemærkede at dette product blev inkluderet i en kanal partners prisliste
Produktvisninger: 82357
Denne statistik er baseret på den 77660 ved hjælp af e-handels-sider (eshops, distributører, sammenligning sider, e-handels ASPs, køb systemer osv.) at downloade denne Icecat datablad siden 19-07-05 Kun sponsorering mærker indgår i gratis OpenIcecat indholdsdistribution som anvendes af 75874 Gratis Open Icecat brugere.
Information ændret d: 02 apr 2018 06:39:37
Datoen af den seneste ændring af databladet i Icecats system
Kort beskrivelse D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie :
Kort redaktionelle beskrivelse af %%titel%%

MEDIA CONVERTER 10 100MBPS TP-100MBPS FIBER SM SC 30KM IN (NMS)
More>>>
D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie:
Den officielle marketing tekst af D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie som er leveret af producenten

These converters convert 10/100Mbps 10BASE-T/100BASE-TX Fast Ethernet twisted-pair signals to 100BASE-FX Fast Ethernet single-mode fiber signals. Maximum fiber cable distance is 15 - 60 km. 1 RJ-45 twisted-pair port and 1 fiber port (SC connector) are provided.
DMC-530SC: Supports maximum 30km fiber cable distance.



Product Features:

One-channel media conversion between 10BASE-T/ 100BASE-TX and 100BASE-FX
Fiber SC connector
Auto negotiation of speeds and duplex modes on twisted-pair port
Auto MDI-II and MDI-X
One slide switch for configuring fixed half/full duplex modes
Store-and-forward mechanism
Back-pressure & IEEE 802.3x Flow Control compliant
Full wire-speed forwarding rate
Front panel status LEDs
Can be used as a stand-alone device or with chassis
Hot-swappable when used with chassis

Kort opsummerende beskrivelse D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie:
Denne korte opsummering af %%titel%% data-sheet er en auto-generet som er baseret på produkt titlen og de første seks nøgle specikationer.

D-Link DMC-530SC Media Converters, Fiber SC, 10BASE-T/ 100BASE-TX - 100BASE-FX, Auto MDI-II, MDI-X

Lang opsummerende beskrivelse D-Link DMC-530SC Media Converters netværksomformer til medie:
Dette er en lang auto-generet beskrivelse af %%titel%% som er baseret på de første tre specifikationer i de første 5 gruppe specifikationer.

D-Link DMC-530SC Media Converters. Kabelteknologi: Fiber SC. Platform: 10BASE-T/ 100BASE-TX - 100BASE-FX, Grænseflade: Auto MDI-II, MDI-X

Netværk
Kabelteknologi
Type of cable technology performance, including the fiber or cable type
Fiber SC
Andre funktioner
Platform
Description of a technology platform including a processor, chipset, platform software and wired networking capabilities
10BASE-T/ 100BASE-TX - 100BASE-FX
Grænseflade
Interface ports to connect pieces of equipment. USB (Universal Serial Bus) has become the most popular wired interface to connect peripherals. USB 2.0 supports speeds up to 480 Mbit/s (USB 1: 12 Mbit/s). The interface FireWire is also known as the IEEE 1394 standard. Enhanced IDE (EIDE)is sometimes referred to as Fast ATA, Fast IDE or ATA-2.
Auto MDI-II, MDI-X
I/O-porte
An interface on a device to which you can connect another device.
IEEE 802.3x
Mærke Billede Produktkode produkt Lager Pris fra
D-Link DMC-300M Media Converters netværksomformer til medie D-Link DMC-300M Media Converters netværksomformer til medie
(vis dit billede)
DMC-300M/E DMC-300M Media Converters DKK 348,81
(excl. VAT)
DKK 418,54 (incl. VAT)
D-Link DMC-810SC Media Converters netværksomformer til medie D-Link DMC-810SC Media Converters netværksomformer til medie
(vis dit billede)
DMC-810SC/E DMC-810SC Media Converters DKK 824,80
(excl. VAT)
DKK 824,80 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 1000Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 1000Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001SC/GS3 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 1000Mbit/s 1550nm netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 1000Mbit/s 1550nm netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001SC/GS4 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Allied Telesis UTP to BNC Ethernet media converter 10Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis UTP to BNC Ethernet media converter 10Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC15 UTP to BNC Ethernet media converter 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 1000Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 1000Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Land Distributør
Nederland 2 distributor(s)
Portugal 1 distributor(s)
France 1 distributor(s)
Deutschland 4 distributor(s)
Österreich 1 distributor(s)
Czech Republic 1 distributor(s)
Italia 3 distributor(s)
Perú 1 distributor(s)
Magyarország 1 distributor(s)
United Kingdom 1 distributor(s)
Danmark 3 distributor(s)
Belgium 1 distributor(s)
Sverige 1 distributor(s)
Norway 1 distributor(s)
Switzerland 1 distributor(s)
Bulgaria 1 distributor(s)
Customer service details
X