Choose country:
Choose language:
This is a demo of a seamless insert of an Icecat LIVE product data-sheet in your website. Imagine that this responsive data-sheet is included in the product page of your webshop. How to integrate Icecat LIVE JavaScript.

D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie

X
Tilføj for at sammenligne
Mærke:
Den generelle varemærke af en fabrikant, hvorved forbrugeren kender sine produkter. En fabrikant kan have flere mærkenavne. Nogle producenter licensere deres varemærker til andre producenter.
D-Link
Produktnavn:
Product name is a brand's identification of a product, often a model name, but not totally unique as it can include some product variants. Product name is a key part of the Icecat product title on a product data-sheet.
DMC-560SC Media Converters
Produktkode :
Mærkets unikke id for et produkt. Flere varekoder kan knyttes til en hoved produkt kode, hvis specifikationerne er identiske. Vi kortlægger ukorrekte koder eller undertiden logistiske varianter.
DMC-560SC/E show
Vis subsidiære artikel koder, anvendt i online markedspladsen
Kategori
Device which changes signals on a copper cable to signals that run on fiber, letting a company introduce fiber in the network without making other changes.
Netværksomformere For Medier
Datablad kvalitet: oprettet / standardiseret af Icecat
Databladets kvalitet kan være på flere niveauer:
kun logistiske data importeres: Vi har kun grundlæggende data importeret fra en leverandør, en datablade er endnu ikke skabt af en redaktør.
skabt af D-Link: et datablad importeres fra en officiel kilde af en producent. Men databladet er endnu ikke standardiseret af en Icecat redaktør.
oprettet / standardiseret af Icecat: databladet oprettes eller standardiseret af en Icecat editor.
På markedet siden: 14 jul 2005
Datoen Icecat flrst bemærkede at dette product blev inkluderet i en kanal partners prisliste
Produktvisninger: 24846
Denne statistik er baseret på den 78901 ved hjælp af e-handels-sider (eshops, distributører, sammenligning sider, e-handels ASPs, køb systemer osv.) at downloade denne Icecat datablad siden 14-07-05 Kun sponsorering mærker indgår i gratis OpenIcecat indholdsdistribution som anvendes af 77121 Gratis Open Icecat brugere.
Information ændret d: 03 okt 2017 15:15:05
Datoen af den seneste ændring af databladet i Icecats system
Kort beskrivelse D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie :
Kort redaktionelle beskrivelse af %%titel%%

MEDIA CONVERTER 10 100MBPS TP-100MBPS FIBER SM SC 60 KM
More>>>
D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie:
Den officielle marketing tekst af D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie som er leveret af producenten

These converters convert 10/100Mbps 10BASE-T/100BASE-TX Fast Ethernet twisted-pair signals to 100BASE-FX Fast Ethernet single-mode fiber signals. Maximum fiber cable distance is 15 - 60 km. 1 RJ-45 twisted-pair port and 1 fiber port (SC connector) are provided.
DMC-560SC: Supports maximum 60km fiber cable distance.



Product Features:

One-channel media conversion between 10BASE-T/ 100BASE-TX and 100BASE-FX
Fiber SC connector
Auto negotiation of speeds and duplex modes on twisted-pair port
Auto MDI-II and MDI-X
One slide switch for configuring fixed half/full duplex modes
Store-and-forward mechanism
Back-pressure & IEEE 802.3x Flow Control compliant
Full wire-speed forwarding rate
Front panel status LEDs
Can be used as a stand-alone device or with chassis
Hot-swappable when used with chassis

Kort opsummerende beskrivelse D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie:
Denne korte opsummering af %%titel%% data-sheet er en auto-generet som er baseret på produkt titlen og de første seks nøgle specikationer.

D-Link DMC-560SC Media Converters, 10BASE-T/ 100BASE-TX and 100BASE-FX, IEEE 802.3x

Lang opsummerende beskrivelse D-Link DMC-560SC Media Converters netværksomformer til medie:
Dette er en lang auto-generet beskrivelse af %%titel%% som er baseret på de første tre specifikationer i de første 5 gruppe specifikationer.

D-Link DMC-560SC Media Converters. Kabelteknologi: 10BASE-T/ 100BASE-TX and 100BASE-FX. Grænseflade: IEEE 802.3x

Netværk
Kabelteknologi
Type of cable technology performance, including the fiber or cable type
10BASE-T/ 100BASE-TX and 100BASE-FX
Andre funktioner
Grænseflade
IEEE 802.3x
I/O-porte
IEEE 802.3x
Mærke Billede Produktkode produkt Lager Pris fra
D-Link DMC-810SC Media Converters netværksomformer til medie D-Link DMC-810SC Media Converters netværksomformer til medie
(vis dit billede)
DMC-810SC/E DMC-810SC Media Converters DKK 893,91
(excl. VAT)
DKK 893,91 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 1000Mbit/s 1550nm netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 1000Mbit/s 1550nm netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001SC/GS4 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 70km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 1000Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 1000Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 10km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Allied Telesis UTP to BNC Ethernet media converter 10Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis UTP to BNC Ethernet media converter 10Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC15 UTP to BNC Ethernet media converter DKK 921,29
(excl. VAT)
DKK 1151,62 (incl. VAT)
Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 1000Mbit/s netværksomformer til medie Allied Telesis Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 1000Mbit/s netværksomformer til medie
(vis dit billede)
AT-MC1001SC/GS3 Gigabit Ethernet media converter, SX to LX, fibre SC, 50km 0,00
(excl. VAT)
0,00 (incl. VAT)
Land Distributør
Nederland 1 distributor(s)
Customer service details